Chłodnictwo

Chłodnie – Pramost Wrocław

Nasza Firma od początku swojej działalności zajmowała się chłodnictwem, które stanowiło punkt wyjściowy dla poszerzenia swojej działalności o klimatyzację a później wentylację. Wykonaliśmy wiele inwestycji z dziedziny chłodnictwa począwszy od komór chłodniczychagregatów wody lodowej lub instalacji chłodzenia w procesach technologicznych. Zdobyte doświadczenia pozwalają zaspokoić oczekiwania najbardziej wymagających inwestorów.

Jak wykonujemy chłodnie

Budujemy od podstaw chłodnie z płyt warstwowych oparte na konstrukcji stalowej jak również adaptujemy istniejące budynki lub pomieszczenia do potrzeb chłodnictwa. Dotyczy to zarówno chłodni przeznaczonych do małej gastronomii, jak i znacznie większych przemysłowych komór chłodniczych oraz komór szokowych. Nasze instalacje wykonujemy w oparciu o sprawdzone urządzenia w atrakcyjnej cenie.

Aby zapewnić bezawaryjną i ekonomiczną pracę naszych instalacji stosujemy komponenty tylko sprawdzonych firm takich jak: Danfoss, SPORLAN, CAREL, LAE, COPELAND, SANYO, FRASCOLD, BITZER, KOBOL, ECO, STEFANI

Nasi Partnerzy

Wykonujemy remonty i modernizacje istniejących układów chłodniczych począwszy od wymiany niesprawnych lub wysłużonych elementów instalacji, poprzez sprężarki i chłodnice a skończywszy na samych rurociągach. Wykonujemy także remonty sprężarek półhermetycznych.

Agregat skraplający Automatyka Sterowniki Chłodnica Kobol

Chillery (schładzacze cieczy, agregaty wody lodowej)

Oferujemy chillery – schładzacze cieczy (schładzacze wody/glikolu) do zastosowań przemysłowych jak i indywidualnych. Dysponujemy bogatą ofertą pozwalającą na dobranie urządzeń do dowolnych procesów technologicznych, jak i zapleczem produkcyjnym umożliwiającym wyprodukowanie urządzenia pod indywidualne potrzeby. Świadczymy także usługi w zakresie montażu i uruchomiania.

Wytwornice wody lodowej

Precyzyjna kontrola warunków jest niezbędna w wielu instalacjach przemysłowych i gospodarczych. Oferujemy szeroki wybór wydajnych systemów chłodzonych wodą lub powietrzem w wykonaniu kompaktowym, lub ze zdalnym skraplaczem, które utrzymają idealne warunki nawet na największych obiektach. Wytwornice wody lodowej mają nowoczesny wygląd, są zwarte, łatwe w eksploatacji i konserwacji.

Wytwornice wody lodowej okazują się elastyczne i wydajne w procesach chłodzenia w przemyśle spożywczym, rolnictwie, farmacji i procesach technologicznych. W połączeniu z urządzeniami klimatyzacyjnymi lub klimakonwektorami agregaty te są idealnym rozwiązaniem dla klimatyzacji biur, hoteli, restauracji i budynków mieszkalnych.

Dopasowane i elastyczne kombinacje urządzeń oraz bogaty typoszereg, pozwalają zaoferować nam pełną gamę agregatów wody lodowej, idealnie zoptymalizowanych dla nowoczesnych i ekologicznych czynników chłodniczych R-134A, R-407C i R-410A.

 • Chłodzone powietrzem (małej mocy)Chłodzone powietrzem (małej mocy)
 • Chłodzone powietrzem (średniej mocy)Chłodzone powietrzem (średniej mocy)
 • Chłodzone powietrzem (dużej mocy)Chłodzone powietrzem (dużej mocy)
 • Ze zdalnym skraplaczem (małej mocy)Ze zdalnym skraplaczem (małej mocy)
 • Ze zdalnym skraplaczem (średniej i wysokiej mocy)Ze zdalnym skraplaczem (średniej i wysokiej mocy)

Pozostałe

 • Sterownice – budujemy szafy sterownicze dla chłodnictwa, oparte na podzespołach uznanych firm, sterujące pracą urządzeń w sposób gwarantujący ich długą żywotność i bezawaryjność.
 • Urządzenia do produkcji małych kostek jak i dużych bloków lodu – oferujemy urządzenia produkujące małe kostki lodu które są niezbędnym składnikiem każdego drinka. ;)
 • Free Cooling – inaczej chłodzenie za darmo jest rozwiązaniem dedykowanym do układów pośrednich. Pozwala zmniejszyć koszty zużycia energii elektrycznej nawet do 85% w okresach zimowych.
 • Odzysk ciepła – zainstalowanie układu odzysku ciepła w instalacji chłodniczej pozwala odzyskać część energii cieplnej, bezpowrotnie trwonionej do otoczenia, którą z powodzeniem można wykorzystywać, do zmniejszenia nakładów finansowych na ogrzewanie wody użytkowej lub centralnego ogrzewania obiektu.
 • Zbiorniki akumulacyjne – pozwalające na zmagazynowanie zimna w postaci lodu przy niższej taryfie cenowej za kWh energii elektrycznej. Rozwiązanie to stosuje się np. nocą aby wykorzystać wodę lodową do celów produkcyjnych następnego dnia. Uruchamianie sprężarek nocą jest także korzystniejsze energetyczne, ze względu na niższe temperatury powietrza nocą, co wpływa na obniżenie temperatury skraplania i zwiększenie wskaźnika COP, mówiącego ile kW zimna otrzymano z jednego kW energii elektrycznej. Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest temperatura wody maksymalnie zbliżona do 0 st.C niemożliwa do osiągnięcia w przepływowych chillerach.

Lodowiska

Nasze lodowiska projektujemy i wykonujemy w wersji stacjonarnej i mobilnej.

 • Lodowisko stacjonarne – pełno wymiarowe, tj. 30m x 60m lub inne według projektu inwestora, wykonywane jest w technologii rur polietylenowych zatopionych w betonowej płycie, którą w letnim sezonie można wykorzystać jako boisko, plac zabaw czy tor do jazdy na rolkach.
 • Lodowisko mobilne – wykonane w technologii rur polietylenowych, rozkładanych na obiektach sportowych (krytych, jak i na wolnym powietrzu), boiskach i placach. Pozwala to na zagospodarowanie tych obiektów w sezonie zimowym jako lodowisko.
 • Agregaty chłodnicze – indywidualnie dobierane do potrzeb i wielkości płyty lodowiska, w wykonaniu modułowym w postaci przenośnego kontenera, wyposażonego w sprężarki, wymiennik freon-glikol, skraplacze, pompy cyrkulacyjne. Zastosowana automatyka sterująca pozwala na uzyskanie właściwej jakości lodu płyty lodowiska oraz bezobsługową pracę agregatu.
 • Bandy – są wykonane z konstrukcji stalowej ocynkowanej ogniowo obudowane płytami polietylenowymi ze stabilizatorem UV z możliwością zrobienia wejścia dla łyżwiarzy oraz bramy dla rolby w dowolnym miejscu.

Nasza oferta obejmuje także produkcję, dostawę i montaż PORĘCZÓWEK do band lodowiska.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress